Виступ в межах брифінгу «Подолання кордонів через освіту з комплаєнс-менеджменту: Німеччина та Україна» в межах проєкту Еразмус+ EUComplianceM4UA (24.04.2025 р., м. Київ)

24 квітня 2025 року команда Національного Еразмус+ офісу в Україні взяла участь у брифінгу «Подолання кордонів через освіту з комплаєнс-менеджменту: Німеччина та Україна», що відбувся в Українському кризовому медіа-центрі в межах реалізації проєкту Еразмус+ EUComplianceM4UA.

Захід став важливою платформою для обговорення значення німецько-української співпраці, ролі комплаєнс-менеджменту в освіті та науці, а також важливості підтримки Програми ЄС Еразмус+ у забезпеченні фінансування проєктів в Україні.

Із вітальним словом до учасників звернулася Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, яка наголосила на важливості впровадження принципів комплаєнс-менеджменту в українських закладах вищої освіти, особливо у контексті євроінтеграції та післявоєнного відновлення України. Вона також підкреслила ключову роль Програми Еразмус+ у підтримці інституційної розбудови, розвитку академічної доброчесності та впровадження європейських стандартів управління у сфері освіти та науки.

“Практично у вищій освіті ми маємо напрями, які безпосередньо спрямовані на підготовку фахівців для переговорного процесу по вступу України в ЄС. Це підготовка перекладачів на мови держав-членів Європейського Союзу, як створення, так і розвиток спільних освітніх програм. Це так само і заклади вищої освіти, як драйвер розвитку регіонів та спільнот, і підготовка вчителів, починаючи з шкільної освіти, педагогічна освіта, освіта дорослих, диференціація доступу до вчительської освіти в межах саме розвитку компетентностей, професійного розвитку вчителів”, – підкреслила Світлана ШИТІКОВА.

Модерувала захід Ірина ШТЕЙМІЛЛЕР, начальниця Управління міжнародних відносин Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Учасниками брифінгу стали:

  • Алі АРНАУТ, координатор проєкту EUComplianceM4UA, професор ділового адміністрування, Hochschule Wismar (Німеччина);
  • Андреас ШТАЙНІНГЕР, професор комерційного права, Hochschule Wismar (Німеччина);
  • Анна ФОМЕНКО, менеджерка проєкту EUComplianceM4UA, викладачка, наукова співробітниця, Hochschule Wismar (Німеччина/Україна);
  • Ганна ТОЛСТАНОВА, проректорка з наукової роботи, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, засновниця PNRM Ukraine;
  • Наталія ШАЛІМОВА, національна координаторка проєкту EUComplianceM4UA, декан економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету;
  • Роман НЕСТЕРЕНКО, офіційний представник проєкту EUComplianceM4UA з української сторони, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;
  • Данило ГЛОБА, заступник генерального директора з правових питань компанії YouControl, адвокат.

Під час заходу було обговорено ключові виклики та перспективи розвитку комплаєнс-менеджменту в освітньому середовищі України, його роль у підвищенні довіри до закладів освіти та наукових установ, а також важливість міжнародного досвіду для ефективної модернізації системи управління.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру.

Попередня Вебінар «Конкурс CBVET (Розвиток потенціалу професійної освіти). Робота з аплікаційною ...